جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

مراسم جشن زعامت وامامت حضرت مهدی (عج)-۶آذر۹۶

با حضورامام جمعه ،روحانیت و مردم ولایی وعاشق اهلبیت(ع) نی ریز مراسم جشن زعامت وامامت حضرت مهدی (عج) در مسجد امام حسن مجتبی (ع) این شهرستان برگزارشد
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه ،آیت الله سید محمد فقیه امام جمعه نی ریز به عنوان سخنران این مراسم گفت:حضرت مهدی(عج) فرزند بلا فصل امام حسن عسکری(ع) نیمه شعبان در سامراء به دنیا آمدوبعد از وفات پدر در ۵ سالگی به از ناحیه خداوند به مقام امامت رسید.
آیت الله فقیه تصریح کرد:تمام مسلمانان اعم از شیعه وسنی براین اعتقادند که حضرت مهدی(عج) درآخرالزمان ظاهر می شود وظلم وجور را ازبین می بردونشانه های عدالت را دردنیا منتشر می سازدوکلمه حق را بالا می بردو مردم را از بندگی غیر خدا بیرون می آورد.
امام جمعه نی ریز افزود: طبق روایاتی که داریم حضرت در غیبت کبری است وعلت این که حضرت در غیبت به سر می برد ۳مطلب را متذکر می شوند: اول مسئله آزمایش است که مردم ما در غیبت ولی امرامتحان می شوند. کسی به امامت حضرت مهدی(عج) معتقد است که ثابت قدم بماند ومعتقد باشد، لذا در آخرالزمان نگه داشتن دین خیلی سخت است وهمه تا آخر باقی نمی مانندو یکی از جهاتی که حضرت از نظرها غایب است برای همین است.
عضو خبرگان رهبری بیان داشت : مسئله دوم حفظ جان امام عصر(عج) است. اگر در زمانی که امام مأمور به ظهور نیست ظاهر شود امکان قتل امام وجود دارد مانند امامان پیشین که همه را به نحوی به شهادت رساندند و سومین مسئله این که بیعت کسی بر گردن امام نباشد .البته این به این معنا نیست که امام رابطه ای با مردم ندارد خیلی از خوبان امام را درک کرده وبعد از این نیز در ک خواهند کردوایشان بر اوضاع واحوال ما کاملاً واقف است.
آیت الله فقیه با تأکید بر این که ائمه ما منصوب به پروردگارندخاطرنشان کرد: روایاتی که وارد شده است نام تک تک ائمه را پیامبر (ص) برده است وهمه آنان منصوب به پروردگارند .ما امامت را منصوب می دانیم هم از جانب خداوند وهم صراحتاً نام آنها برده شده است.در زمان غیبت، بزرگان دین وآنهایی که شایستگی دارند به عنوان نائب امام ،مردم به آنان رجوع می کنند.
در ابتدای این مراسم مداحان اهلبیت (ع) به مولودی خوانی و مدیحه سرایی پرداختند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس