جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه-هر کس از اوامر پروردگار اطاعت کند، مورد عنایت است۹۵/۱۰/۱۰

امام جمعه نی‌ریز در خطبه‌های نماز جمعه ۱۰ دی، به مدیریت بحران در مانور زلزله نی‌ریز اشاره و بر لزوم افزایش امکانات امدادی شهرستان از جمله آمبولانس تأکید کرد.
خطیب جمعه نی‌ریز، وسعت شهرستان را یادآور شد و نی‌ریز را در اولویت اورژانس هوایی دانست که قرار است به یکی از شهرستانهای شرق فارس اختصاص دهند.
ایشان گفت: «شهرستان ما با چندین استان هم مرز است و فاصله زیادی با شهرهای دیگر دارد. با توجه به افزایش حوادث جاده‌ای، نی‌ریز در اولویت است و احق است که این اورژانس هوایی به نی‌ریز داده شود.»
آیت‌ا… فقیه از فرماندار و نماینده مجلس خواست که این موضوع را دنبال کنند و حق شهرستان را بگیرند.
ما خودسر و خودرأی نیستیم
امام جمعه نی‌ریز در جایی دیگر، با تأکید مجدد بر این که تنها جلسه قانونی ۹ دی جلسه چهارشنبه بوده است، از فرماندار و مسئولین برای همکاری در برگزاری آن تشکر کرد.
آیت‌ا… فقیه با بیان این که در این جلسه باشکوه همه مطالب طبق قانون و دستور گفته شد و همگان استفاده کردند عنوان داشت: «اگر کاری در شهر انجام می‌شود، بر حسب قانون و دستور مقامات بالاست. ما کارمان را بر اساس آنچه مقام معظم رهبری فرمودند و همکاری دولت اسلامی، انجام می‌دهیم.»
ایشان افزود: «ما خودسر و خودرأی نیستیم. ما مطیع قانونیم. شما ۹ دی را که اعلام می‌کنید، یعنی چه؟ می‌گویید چون از قانون آن زمان تبعیت و تمکین نکردند، مردم حرکت کردند و مقابل آنها ایستادند. اگر قانون را تمکین کرده بودند که بحثی نبود.»
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: «قانون شکنی، بی ادبی کردن به قانون و خود را محور دانستن که افتخار نیست. این که عقل، فهم و درک نیست. همه زیر قانونند، پیغمبر اسلام هم زیر قانون است، امام زمان هم زیر قانون است. قانون، قانون خداست. ید‌ا… فوق ایدیهم. هر کسی باید وظیفه‌اش را بداند و درک کند.»
خطیب جمعه نی‌ریز بار دیگر از مسئولینی که به گفته ایشان طبق برنامه عمل کردند، خودشان نظر دادند و با نظر و حضور همه آنها و اقشار مختلف مردم که همیشه در صحنه‌های انقلاب حضور دارند، جلسه باشکوهی برگزار شد، تشکر کرد.
آیت‌ا… فقیه به سالروز نامه امام خمینی(ره) به گورباچف و عمل نکردن وی به توصیه‌های امام(ره) اشاره کرد و گفت: «مشکل آنها اقتصاد نبود؛ هر کس از خدا دور شود، نابود می‌شود.»
ایشان تکبر و یک لحظه دور شدن از خدا را مایه سقوط انسان توصیف کرد و عنوان داشت: «ابلیس ۶ هزار سال عبادت کرد. اما برای یک لحظه تکبر که خود را بالاتر از انسان دانست، سقوط کرد. حال اگر قرار باشد من و شما برای ۶۰ – ۵۰ سال عبادت مغرور و متکبر شویم، خدا با ما چه می‌کند؟
هر کس از اوامر پروردگار اطاعت کند، مورد عنایت است و هر کسی اطاعت نکند، سقوط می‌کند.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس