جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه:روز ۲۲ بهمن روز عزت مسلمین و اعتبار اسلام است.۱۳۹۵/۱۱/۲۲

در خطبه‌های نمازجمعه ۲۲ بهمن، آیت‌ا… فقیه گفت:

پایبندی به نظام و انقلاب و وفاداری به رهبر انقلاب در این راهپیمایی جلوه‌گر شد و مردم با حضور خود پاسخ دشمنان را دادند.
وی با اشاره به بحث گذشته خود در باب استکبار و مبارزه مطالبی را بیان کرد و جمهوری اسلامی را بزرگترین نعمتی دانست که خداوند در کشور ایران پدید آورده است.

آیت‌ا… فقیه گفت: در هیچ زمانی از تاریخ، سرنوشت مردم ایران در دست خودشان نبوده است و انتخابات برگزار نمی‌شده است اما امروز به برکت جمهوری اسلامی سرنوشت کشور در دست مردم است.

خطیب جمعه نی‌ریز با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: ما برای حفظ نظام و انقلاب راهپیمایی کردیم و معنای حفظ انقلاب یعنی پیشرفت و نه در جا زدن. ما باید روز به روز پیشرفت کنیم و مشکلاتمان را حل نماییم.

عضو خبرگان رهبری به نقل از آیت‌ا… خامنه‌ای گفت: اگر بگوییم جمهوری اسلامی نقص نداشته گزاف گفته‌ایم. ما راه را پیدا کرده‌ایم و در مسیر درست قرار داریم و این جدیت و فعالیت تماممردم را می‌طلبد و همان‌طوری که در اول انقلاب ایستادید حالا هم باید بایستید و دنبال کنید.

نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: چیزی که امروز کم داریم عمل است. با عمل ثابت کنید پشتیبان  دین، انقلاب و قرآن هستید.

وی افزود: در دوران پهلوی به اسم آزادی جنایت کردند. ما استقلال نداشتیم و نوکر آمریکا بودیم. شاه تا کمر جلو آمریکا و اروپا خم می‌شد، اما امام(ره) با همان اخلاص وتقوایی که داشت جوانان را جمع کرد و بساط ظلم را برچید. انقلاب برای ما استقلال و آزادی آورد.

آیت‌ا… فقیه با اشاره به ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا و خطاب به غربی‌ها گفت: این آقای جنجالی خیال کرده مردم عقب می‌کشند و صحنه را خالی می‌کنند! خیر. مردم ما پیرو مکتب حسین(ع) هستند. ما از خداوند متعال عزت می‌خواهیم نه از غرب. فرهنگ ما با فرهنگ غرب سازش ندارد. این حکومت الهی است و زائیده فکر بشر نیست.

وی خطاب به مسئولین نظام گفت: مسئولین نظام هم حق ندارند غرور داشته باشند. آنان باید خادم مردم باشند و به داد مردم برسند و مشکلات را در حد توان حل کنند.

کسی نباید به خودش اجازه دهد بر خلاف قرآن و دین حرکت کند. انتقاد هم باید باشد و معنای نهی از منکر یعنی انتقاد سازنده.
امام جمعه نی‌ریز در خطبه دوم نماز با اشاره به مراسم هفته جاری گفت: امروز روز پیروزی انقلاب و سقوط حکومت ۲۵۰۰ ساله و برچیده شدن ظلم و ستم است. مسلمانان اجازه ورود بیگانگان را نخواهند داد و تا جوانان انقلابی زنده هستند اجازه نمی‌دهند بیگانگان بر ما مسلط شوند.

آیت‌ا… فقیه همچنین اشاره‌ای به ایام فاطمیه نمود و گفت: این ایام باید به نحو احسن  برگزار شود و خواهران ما باید حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را الگوی خود قرار دهند.
وی همچنین اشاره‌ای به سالروز تشکیل کمیته‌های انقلاب به دستور امام راحل، صدور حکم ارتداد سلمان رشدی، فتوای میرزای شیرازی در مبارزه با استعمار و شهادت سیدعباس موسوی رهبر حزب‌ا… نمود و در پایان گفت: روحانیت این شهر همیشه با هم متحد بوده‌اند و هدف همه پیشرفت اسلام و کشور است و هیچ‌وقت از هم جدا نبوده و نخواهند بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس