جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه:مگر باکسی قهر بودیم که آشتی کنیم؟ ۹۵/۱۱/۲۹

آیت‌ا… سیدمحمد فقیه در خطبه‌های نماز‌جمعه، به دیدار مقام معظم رهبری با مردم آذربایجان اشاره کرد و تبریزی‌ها را پیشگام در انقلاب و ممدّ نهضت خواند.

ملت با کسی قهر نیست /

امام جمعه نی‌ریز به سخنان آیت‌ا… خامنه‌ای در باب آشتی ملی اشاره کرد و گفت: «ایشان فرمودند مگر ما با کسی قهر بودیم که آشتی کنیم؟ ما با همه خوبیم و درِ خانه ما به روی همه باز است. البته ما با کسانی که فتنه‌گر بودند آشتی نداریم، با آنها نیستیم و ملاقات هم نداریم و حساسیم. ما با همه کسانی که انقلاب، نظام و وطن را دوست دارند، خوبیم و فاصله‌ای با آنها نداریم.»

خطیب نماز جمعه شهرستان نی ریز در خطبه های نماز جمعه این شهر در مورد موضوع مطرح شده آشتی ملی گفت: مردم ما باکسانی دوستدار و حافظ انقلاب هستند قهر نیستند و اگر عده ای فتنه گر و ضد انقلاب وجود داشته باشد حسابشان جداست.

آیت الله سید محمد فقیه امام جمعه شهرستان نی ریز در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلی نماز جمعه برگزار شد، گفت : تکبر یکی از آفت هایی می باشد که گریبان گیر افرادی که کمبود یا حقارتی در خود می بینند، می شود .

عضو خبرگان رهبری ادامه داد : مسوولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی باید برای مردم الگوی پاکی، صداقت باشند و از وعده های دروغ جلوگیری کنند .

امام جمعه نی ریز خطاب به سخنان رهبری گفت : مسوولان به مردم بگویند که چه کرده اند نه اینکه می خواهند چه بکنند.

وی افزود : مسوولان افراط و تفریط نکنند و به مردم مستضعف و بینوا رسیدگی کنند .

فقیه بیان کرد : مدیران ما به دنبال رفاه طلبی و سلطنت طلبی نباشند و به دنبال خدمت به مردم باشند .

وی گفت : با رفتار اشتباه بعضی از مدیران و مسئولان عده ای نیز به گمراهی کشیده می شوند و به اشتباه می افتند و عقل مردم را با دگرگونی به انحراف و سمت اهداف و خواسته های خود می کشند .

عضو خبرگان رهبری بر نقش پیشگام روحانیت در انقلاب تأکید کرد و گفت: «به گفته مقام معظم رهبری، حوزه علمیه باید انقلابی باقی بماند.»

خطیب جمعه نی‌ریز عنوان داشت: «سیاست نباید از دین جدا باشد. اسلام دین سیاست است. نماز جمعه هم همین است؛ هم جایگاه دیانت است و هم سیاست.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس