جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه-مسئولان نباید از مردم فاصله بگیرند-۹۵/۱۲/۱۳

آیت الله سید محمد فقیه عنوان کرد:علی علیه السلام به عنوان خلیفه مسلمین آنقدر در برابر مسلمانان فروتن بود که لقب ابوتراب گرفت،بر خاک می نشست.بین علی علیه السلام و مردم حجاب وجود نداشت.در دهان یتیم عسل می گذاشت.مسئولین ما هم باید فروتن باشند وهم به فکر مردم
خطیب جمعه نی ریز در بخش دیگری از خطبه‌ها عنوان کرد، رسول گرامی اسلام تواضع را عملا به دیگران آموزش می داد،به همه سلام میکرد،با فقرا می نشست وغذا می خورد.
عضو خبرگان رهبری اظهار داشت،آیین مقدس اسلام انسان را بدون تکبر و فروتن می خواهد.حال بعضی از مسئولین چگونه در برابر مردم تکبر می ورزند ؟درشت گویی می کنند . .القاب مهندس ، دکتر و وزیر برای خود برمی گزینند.آیا اسلام اینگونه می خواهد.
آیت الله فقیه اظهار داشت در این آستانه سال جدیدهمه باید به فکر فقرا ومستمندان ،خصوصا یتیمان باشیم
در خریدهای خود اصراف نکنیم و در هنگام خرید از کالاهای ایرانی استفاده کنیم تا با تولید کالای ایرانی رونق اقتصادی داشته باشیم.

ایشان عنوان کرد:دولت می گوید تورم نداریم،با رکود اقتصادی معلوم است که تورم وجود ندارد ،مردم باید عدم تورم ورکود اقتصادی را لمس کنند.

عضو خبرگان رهبری ضمن تاکید بر تربیت اسلامی ازمسئولین آموزش وپرورش شهرستان ، دبیران و معلمان انتقاد کرد و با بیان این که تنها یک دانش‌آموز در نماز جماعت صبح شرکت می‌کند، از آنها خواست تا  در تربیت صحیح اسلامی دانش‌آموزان بکوشند.
آیت‌ا… فقیه همچنین از حضور نداشتن مسئولین ادارات در نماز جماعت انتقاد کرد. خطیب جمعه نی‌ریز خطاب به آنها  گفت: «شما باید در صف اول نماز جماعت باشید. شما خادم مردمید و باید در کنار آنها باشید و صدای آنها را بشنوید. درِ اتاق شما باید به روی مردم باز باشد و با آنها تندی نکنید.»
امام جمعه نی‌ریز با تأکید مجدد بر رسیدگی به سیل‌زدگان ریزاب، از خراب شدن چندین خانه در جریان بارندگی اخیر در شهر مشکان خبر داد و از مسئولین خواست تا به آنها نیز رسیدگی کنند.
ایشان روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را هم خاطرنشان ساخت و در پایان، با اشاره به بارندگی‌های خوب شهرستان، خواستار حفظ منابع طبیعی و جنگلها شد تا به گفته ایشان، منطقه ما باران‌زا و مرطوب باقی بماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس